Vstupujete na stránky pre osoby staršie ako 18 rokov.
Kliknutím na tlačidlo „Vstúpiť“ prehlasujem, že som starší ako 18 rokov a nepripustím, aby k tu uvedeným dátam pristupoval ktokoľvek nespôsobilý či neplnoletý.
Vstupujete na stránky pre osoby staršie ako 18 rokov.
Kliknutím na tlačidlo „Vstúpiť“ prehlasujem, že som starší ako 18 rokov a nepripustím, aby k tu uvedeným dátam pristupoval ktokoľvek nespôsobilý či neplnoletý.
Inteligentné hodinky Apple Watch 8 (Recenzia)
Apple Watch sa už od prvej generácie, ktorá bola predstavená v roku 2015, stali legendou. Pokiaľ chcete spoľahlivé inteligentné hodinky, ktoré vám budú robiť parťáka na túre a v posilňovni rovnako dobre ako v práci, spočítajú vám kroky, spálené kalórie, budú vás motivovať a navyše vás informujú o všetkých notifikáciách, siahnite práve po Apple Watch. V roku 2022 tu je už 8. séria, ktorá sľubuje zásadnú inováciu - meranie teploty. Aké sú nové Apple Watch 8, ako sa líšia od predchádzajúcej generácie a oplatí sa ich upgradovať?
Obsah článku
- Parametre
- Obsah balenia a prvý dojem: Hranatý dizajn sa nekoná
- Spracovanie a design: Apple Watch, ako ich poznáme
- Displej všade, kam sa pozrieš
- Funkcie a nový watchOS 9: Diabol je ukrytý v detaile
- Výdrž batérie
- Verdikt, klady a zápory
- Konkurencia môže Apple Watch 8 potrápiť
- Najčastejšie otázky pri nákupe Apple Watch
- Apple Watch Series 8 Preview
Parametre
Apple Watch Series 8 | Parametre |
Rozmery | 41 × 35 × 10,7 mm 45 × 38 × 10,7 mm |
Materiály a hmotnosť | Hliník (s GPS) – od 31,9 g Hliník (GPS + Cellular) – od 32,2 g Nerezová oceľ – od 42,3 g |
Odolnosť | Vodeodolnosť do 50 m Odolnosť proti prachu IP6x Ochranné sklíčko Ion-X (hliník) Zafírové sklíčko (nerezová oceľ) |
Displej | Always On LTPO OLED Retina displej, jas až 1 000 nitov 41mm – 352 × 430 px 45mm – 396 × 484 px |
Čip | S8 so 64-bitovým dvojjadrovým procesorom |
Zdravotné meranie | Srdečný tep, Saturácia kyslíkom, Aplikácia EKG, Snímanie teploty |
Bezpečnosť | Tiesňové volanie SOS, Detekcia pádu, Detekcia autonehody, Monitorovanie hluku |
Ďalšie funkcie a meranie | Kompas s funkciou Návrat, Gyroskop, Akcelerometer |
Výdrž batérie | Až 18 hodín, rýchle nabíjanie |
Mobilné pripojenie | GPS alebo GPS + Cellular |
Operačný systém | watchOS 9 |
Cena | 470 – 1 111 € (podľa materiálu puzdra, konektivity a remienka) |
Obsah balenia a prvý dojem: Hranatý dizajn sa nekoná
Keď nám Apple Watch 8 dorazili, bolo jasné, že Apple v tomto smere razí čisto minimalistické poňatie, ako je v posledných rokoch zvykom. V krabičke nájdete samotné hodinky, remienok a kábel na magnetické nabíjanie. Nabíjací adaptér si už budete musieť zohnať sami. Budiš Apple odpustené za to, že na svojich stránkach ponúka možnosť zostaviť si Apple Watch 8 presne tak, ako vám budú vyhovovať. Máte totiž na výber medzi niekoľkými materiálmi samotného tela hodiniek (hliník, nerezová oceľ), jeho farbami a škálou remienkov, ktoré sú aj samostatne dokúpiteľné. Srdce nejedného módneho fanúšika teda zaplesá, nehovoriac o tom, že na trhu sú tisíce ďalších neoriginálnych remienkov, ktoré vaše Watche môžu zdobiť.
Testované hodinky sú 41mm GPS verziou vo farbe atramentového hliníka s identicky farebným remienkom. Ide o konzervatívny variant, ktorý neurazí, ale zároveň ničím nezaujme. Veľkostne ide o menší model, ktorý je ideálny predovšetkým pre menšie zápästie. 45mm Apple Watch 8 sú vhodné najmä pre mužov, pokiaľ máte totiž menšie zápästie, mohli by vás hodinky obmedzovať v pohybe. Ako sa však hovorí: „Dôveruj, ale preveruj.“ Ak si nie ste istí, poradím vám, aby ste sa na hodinky radšej mrkli naživo.
Spracovanie a design: Apple Watch, ako ich poznáme
Či už naživo, z fotiek alebo produktových snímok bude zrejmé, že Apple s dizajnom nijak zásadne nepohlo. Špekulovalo sa, či nepredstaví Apple Watch 8 v hranatejšom dizajne, ktorý sa lepšie bude hodiť k novým iPhonom, ale máme tu opäť zaoblený design známy už od prvej verzie. Na prvý pohľad je pomerne zložité rozoznať jednotlivé série od seba a v tejto tmavej farbe je to prakticky nemožné. Dizajn je teda obohraný a buď Apple Watch milujete, alebo nenávidíte. Nič medzi tým.
Kvalita spracovania zostala tiež rovnaká. Tmavý variant hliníka je pomerne náchylný na škrabance a odreniny, najpraktickejší je teda strieborný, kde prípadné vrypy nebudú viditeľné. Ak si zaobstaráte oceľový variant, nemusíte si so škrabancami lámať hlavu vôbec.
Tradične musím pochváliť odolné sklo Ion-X, ktoré je veľmi pevné a spoľahlivo chráni displej. Na ňom by ste naopak škrabanec urobili len s veľkou nešikovnosťou. Nechcem sa nijak chvastať, som odborníčka na nešikovnosť každého druhu, ale sklíčko pri Apple Watch 8 sa mi zlikvidovať nepodarilo. Na oceľovom modeli by som to mala pravdepodobne ešte náročnejšie, pretože tam je sklíčko dokonca zafírové.
A ako sa Apple Watch nosia? Hodinky sú ľahké a počas pár dní som ich úplne prestala vnímať. Jediné, čo je nepohodlné na nonstop nosenie, je silikónový remienok. Je skvelý na šport, ale pri neustálom nosení sa vám pod ním bude potiť ruka a v noci budete mať pocit, ako keď vás za zápästie drží spotený zápasník MMA. Pokiaľ teda hodinky nechcete zložiť z ruky, rozhodne odporúčam prikúpiť textilný remienok.
Displej všade, kam sa pozrieš
Apple Watch 8 rovnako ako predchádzajúce modely ovládate cez Digital Crown (korunku), tlačidlom, ale najčastejšie budete tlapkať po displeji. Ten zaberá plochu 1 143 mm2. Áno, presne tak to uvádza spoločnosť na svojich oficiálnych stránkach. Pre všetky ostatné je to potom 1,7 palcov (41mm variant). Je teda podľa Applu na mm² rovnako veľký ako pri predchádzajúcich Apple Watch 7 a má tiež rovnaké rozlíšenie (352 × 430 px) aj jas (až 1 000 nitov). Zmena sa teda nekoná, ale nebudete s ním mať najmenší problém. Zaberá takmer celú prednú stranu, ovláda sa pohodlne.
Funkcie a nový watchOS 9: Diabol je ukrytý v detaile
Apple Watch nikdy nemali ambície stať sa profesionálnym zariadením na meranie akéhokoľvek športu. Vždy sa jednalo a stále jedná, o spoľahlivého parťáka, ktorý meria bežné denné aktivity, motivuje vás na tréningu, počíta spálené kalórie a informuje o notifikáciách. Vďaka vodeodolnosti do 50 m a odolnosti proti prachu IP6x s vami prežije plavecký tréning aj výstup do hôr. Merať môžete nepreberné množstvo športov od behu, jazdy na bicykli a plávaní cez HIIT, jogu, pilates až po veslovanie alebo tajči. Tento rok ale hodinky priznali pár vylepšení, a to predovšetkým vďaka novému watchOS 9.
Novo sú k dispozícii informácie o fázach spánku, takže máte prehľad o tom, akú dobu ste v noci strávili v hlbokom, základnom alebo REM spánku a či ste sa budili. Nejedná sa o prevratnú novinku, ale pomohla mi lepšie pochopiť, prečo sa cítim unavená, alebo naopak čulá, a spojiť si to s tým, čo som pred spaním robila. Aj napriek tejto príjemnej novinke mi vo watchOS 9 opäť chýbala automatická detekcia spánku. Meranie spánku je možné zapnúť ručne na hodinkách či ktoromkoľvek synchronizovanom zariadení, alebo sa bude zapínať automaticky podľa nastaveného spánkového režimu. Pokiaľ teda idete spať neskoro alebo režim nezapnete, hodinky sa skrátka tvária, že nespíte a spánok nezaznamenajú. Toto negatívum sa netýka priamo Apple Watch 8, ale s novou verziou operačného systému by sa táto funkcia už naozaj hodila.
Ďalšie nezrovnalosti sa objavili vo chvíli, keď bol spánkový režim zapnutý, ale prebudila som sa skôr a vypla ho. Opäť rovnaký problém, spánok sa nezaznamenal. Popravde netuším, prečo Apple spoľahlivejšie a automatické meranie už neimplementoval, ale ostatní výrobcovia sú v tomto ohľade predsa len ďalej, a pokiaľ chcete lepšie merať spánkové návyky, budete musieť siahnuť po inej aplikácii ako tej natívnej od Applu.
Zlepšenie priznala aj aplikácia Cvičenie. Konkrétne sa jedná o nové ukazovatele počas tréningov, napríklad zóny tepovej frekvencie, ktoré určujú, či sa nachádzate v aeróbnom pásme a chudnete, a možnosť nastavenia intervalov cvičenia. Za mňa sú zóny tepovej frekvencie skvelé vylepšenia, pretože mi presne ukázali, či musím pridať, alebo ubrať, aby malo cvičenie význam. Musíte potom však prijať fakt, že ste dodnes to cvičenie dosť flákali a pokiaľ sa budete zónami riadiť, zistíte, že si musíte dať do tela podstatne viac, než ste si mysleli, že stačí.
Meranie teploty alebo meriame, ale nepovieme
Budú nové Apple Watch 8 vedieť zmerať teplotu, alebo nie? Špekulácie do poslednej chvíle tvrdili, že Apple meranie neintegroval, preto bolo veľké a potrebné priznať, že príjemné prekvapenie, keď Apple predstavil nové Watche s meraním teploty. Srdce nejedného hypochondra zajasalo, vrátane môjho. Povedzme si totiž na rovinu, odkedy nemáme staré dobré ortuťové teplomery, je meranie teploty dobrodružstvom. Digitálne teplomery vybíjajú batérie rýchlejšie ako Tesla so zapnutou klimatizáciou na diaľnici, a priama náhrada – teplomery so zlúčeninami gália? Tie mrchy sa jednoducho nejdú striasť, ani keď si trháte ruku až v ramene. Nové Apple Watch sú spásou priamo z kalifornského neba! Alebo nie?
No... nie. Apple tu urobil jeden z absolútne nelogických ťahov. Teplotu síce hodinky merajú, ale iba v spánku. A ak si myslíte, že ju uvidíte spätne, tak ani to nie. Dozviete sa len odchýlky od bežného stavu a ani tie sa nikde nedozviete. Teplota by mala slúžiť iba na lepšie odhadovanie ženského cyklu, a ani tam som nezaznamenala nejaké presnejšie meranie oproti starším Apple Watch. Meranie ani nemožno vyvolať na hodinkách rovnako ako Meranie tepu, EKG alebo Saturáciu kyslíkom. Skrátka sa jedná o jedinú takú funkciu na Apple Watch, ktorá vám prakticky nie je prístupná. Ale prečo?
Keď som hľadala nejaké zmysluplné vysvetlenie, našla som vyjadrenie Applu v tom zmysle, že nejde o zdravotnícky prístroj na presné meranie teploty. Čo ale platí o každej z tých funkcií. Prečo to teda Apple nevyriešil rovnako? Stačilo dať k nameranej teplote informáciu o tom, že nejde o zdravotnícku pomôcku, a pokiaľ sa necítite dobre, máte sa obrátiť na lekára. Táto záhada nám všetkým asi zostane ukrytá, ale osobne si do zošita robím veľkú čiernu bodku. Pokiaľ teda premýšľate o upgrade práve kvôli tejto funkcii, môžete s pokojným svedomím zostať pri staršom modeli.
Detekcia autonehody: Funkcia, ktorú pre vás vážne otestovať nechceme
Keď v septembri predstavoval jablkový gigant nové iPhony a Apple Watch 8, integroval do nich jednu z najväčších bezpečnostných noviniek posledných rokov – Detekciu autonehody. A ako to funguje? Apple Watch v tomto prípade obsahujú hneď niekoľko senzorov a funkcií, ktoré autonehodu detekujú:
- Vylepšený trojosý gyroskop s vysokým dynamickým rozsahom
- Akcelerometer so snímaním vysokého zrýchlenia
- Barometer
- GPS
- Mikrofón
Vďaka kombinácii týchto funkcií a algoritmu dokážu hodinky zaznamenať rýchlu zmenu rýchlosti, smeru, tlaku v kabíne a detekovať zvuk nárazu. Ak vyhodnotia, že došlo k vážnej autonehode, spýtajú sa, či ste v poriadku, alebo potrebujete pomôcť. Pokiaľ nereagujete, automaticky začnú vytáčať linku 911 a odošlú správu najbližším kontaktom, ktoré ste si zvolili. Volanie prebieha pomocou spojenia s iPhonom (verzia GPS) alebo samostatne (verzia GPS + Cellular).
Tiež vás hneď napadlo, čo také hodinky, eventuálne iPhone, povedia záchranným zložkám, keď sa dovolajú? Realita nie je taká pestrá, ako by vás v prvej chvíli mohlo napadnúť. Začnú prehrávať správu o detegovanej autonehode a odosielať údaje o polohe.
Nič by mi neurobilo väčšiu radosť, než napísať, že táto funkcia je bomba a funguje skvele, ale rovnako ako si vážim čitateľov, vážim si aj svoj život, a túto novinku nechám otestovať profesionálov... alebo zarytých fanúšikov Applu. Napriek tomu som presvedčená, že toto je jedna z funkcií, kvôli ktorej stojí za to upgradovať na nový model, najmä ak často cestujete. Jedná sa o akúsi poistku, ktorá samozrejme bude fungovať len v prípade, že sa počas nehody nepoškodí iPhone alebo samotné Apple Watch, napriek tomu je taká dôležitá vlastnosť, ktorá dokáže v núdzi pridať čiarku života na vašom life bare, rozhodne vítaná.
Výdrž batérie
Keby nám tak tie inteligentné hodinky vydržali bez nabitia tak dlho, ako svojho času Nokia 3310. Nabíjačku by ste vyťahovali raz za 3 týždne a svet by bol zas o niečo jednoduchší. Bohužiaľ, vylepšenie sa nekoná a pravdepodobne ešte nejaký čas konať nebude. Apple Watch 8 sú skrátka jednodňovými hodinkami, keď ich budete naozaj veľa šetriť, tak dvojdňovými. Určite to nie je veľký problém a tí, pre ktorých Apple Watch nie sú novinkou, už majú na svojom nočnom stolíku pripravenú magnetickú nabíjačku, ku ktorej hodinky pricvaknú, rovnako by som ale ocenila aspoň 3-dňovú výdrž, čo rozhodne nie je nereálne.
Pokiaľ ale chcete hodinky nosiť stále, kedy ich teda nabíjať? Mne sa osvedčilo hodinky hodiť na nabíjačku pred sprchovaním, a zatiaľ čo si dokončím svoj hodinový rituál v kúpeľni (rovnako ako každá žena a pár mužov) a ďalšiu polhodinu venujem slastnému ničnerobeniu pri televízii, sú hodinky plne nabité.
Verdikt, klady a zápory
Apple Watch 8 rozhodne nie sú revolúciou, skôr veľmi miernou evolúciou a mnoho z uvedených zmien sa týka predovšetkým novej verzie operačného systému. Samotné hodinky disponujú iba dvoma novinkami, čo je Meranie teploty, ktoré v tomto stave pre mnoho ľudí nebude mať prakticky žiadne využitie, a Detekcia autonehody. Z môjho pohľadu je táto bezpečnostná funkcia prakticky jediná, kvôli ktorej stojí za to prechod z modelov ako je Apple Watch 5 a starších. Pokiaľ máte novšie modely, myslím, že u nich môžete s pokojným svedomím zostať, a o nič zásadné neprídete. Pokiaľ však s hodinkami Apple ešte skúsenosť nemáte a rozmýšľate nad ich kúpou, rozhodne sa jedná o kvalitný kus techniky, ktorý vás bude spoľahlivo sprevádzať v prevažnej väčšine vašich aktivít (ak u nich nezaspíte) a robiť vám parťáka po mnoho rokov.
Nakoniec zostáva skonštatovať, aké ďalšie možnosti máte. Pokiaľ sa zaobídete bez Merania teploty, EKG a Saturácie kyslíkom, budú pre vás lepšou voľbou nové Apple Watch SE 2022, ktoré sú vstupnou bránou do sveta Apple Watch. Naopak, ak túžite po outdoorovejšej verzii, ktorá bude odolnejšia a pripravená aj na potápanie, zvoľte Apple Watch Ultra.
Klady a zápory Apple Watch 8
Klady
+ veľký Always On displej so skvelým rozlíšením a jasom, pohodlné ovládanie
+ meranie mnohých športových aktivít
+ meranie tepu, EKG a Saturácia kyslíkom
+ Detekcia pádu, Detekcia autonehody
+ novinky v aplikácii Cvičenie (zóny tepovej frekvencie a režimy cvičení)
+ Možnosť prispôsobenia vzhľadu (telo, remienky a sieťová konektivita)
Zápory
- Meranie teploty nemá veľké využitie
- Chýba automatická detekcia spánku
- Obohraný, roky recyklovaný dizajn
- Výdrž batérie by mohla byť vyššia
- Farebné hliníkové varianty sú náchylné k viditeľnému poškriabaniu
Konkurencia môže Apple Watch 8 potrápiť
A čo konkurenti z iných stajní? Slušným konkurentom by určite mohli byť Garmin Fenix 7S. Oproti hliníkovým Apple Watch 8 sú drahšie (majú cenu porovnateľnú s oceľovou verziou - cca 690 €), avšak sú vodeodolné do 100 m. Inteligentným hodinkám Garmin nechýba GPS, platenie cez Garmin Pay, Detekcia pádu, Sledovanie tepu, Pulzný oxymeter, meranie aktivít aj spánku. Na jedno nabitie vydržia až 14 dní. Naopak budete musieť oželieť meranie teploty, sieťovú konektivitu a zmieriť sa s menším displejom (1,2").
Ďalším súperom sú Samsung Galaxy Watch 5, ktoré nájdete vo veľkostiach 40 alebo 44 mm. Rovnako ako Apple Watch sa ponúkajú vo verzii GPS alebo s podporou sietí. Majú menší displej (1,19"), ale nechýba im meranie tepu, saturácia kyslíkom, meranie úrovne stresu, EKG a monitoring spánku. Sú tiež vodeodolné do 50 m a ponúkajú dokonca vojenský štandard odolnosti MIL-STD 810G. Platby prebiehajú pomocou Google Pay. Cena inteligentných hodiniek Samsung Galaxy Watch je v tomto prípade o niečo priaznivejšia ako pri Apple Watch (okolo 440 €).
Posledný konkurent bojuje predovšetkým v pomere cena/kvalita. Ide o hodinky Xiaomi Watch S1. Hodinky sledujú tepovú frekvenciu, okysličenie krvi, merajú dĺžku aj fázy spánku a detekujú stres. Ponúkajú viac ako 117 športových režimov a platiť môžete cez Mi Pay. Navyše im pripočítame body za oceľové telo a zafírové sklíčko. Oproti Apple Watch 8 však majú inteligentné hodinky Xiaomi menší displej (1,43"), neponúkajú pripojenie sietí a nemerajú teplotu ani EKG. Cena sa však pohybuje okolo 180 eur.
Najčastejšie otázky pri nákupe Apple Watch
Bohužiaľ, Apple Watch fungujú iba s iOS, teda telefónmi Apple iPhone. Ak hľadáte hodinky pre Android, pozrite sa na hodinky Xiaomi, Samsung alebo Garmin a ďalšie.
Stačí na telefóne zapnúť Bluetooth, hodinky bočným tlačidlom zapnúť a priblížiť k iPhonu, hodinky sa samy spárujú s telefónom.
Záleží na veľkosti, akú vaše Apple Watch majú. 41 mm verzia je kompatibilná aj s remienkami pre 38 a 40 mm variantom a naopak. 45 mm Apple Watch sú kompatibilné aj s remienkami pre modely 42, 44 a 49 mm a naopak.
Na spodnej strane tela Apple Watch sa nachádzajú dve tlačidlá na strane remienkov. Stačí tlačidlo stlačiť, podržať a remienok vytiahnuť.
Aby ste mohli platiť kartou, je kvôli bezpečnosti nevyhnutné na Apple Watch nastaviť kód (Nastavenie Kód). Potom do aplikácie Peňaženka v Apple Watch nahrajte vašu platobnú kartu (vyplniť číslo, dátum expirácie a CVC/CVV kód – nachádza sa na zadnej strane platobnej karty). Vykonáte to jednoducho v aplikácii Watch na telefóne, alebo priamo v hodinkách. Následne môžete vykonávať platby – stačí, keď dvakrát stlačíte bočné tlačidlo a hodinky priblížite k terminálu.
Autor recenzie: Jarka Charbuská
Apple Watch Series 8 Preview
Meranie telesnej teploty
Najväčším updatom je, rovnako ako u nedávno oznámených konkurentov od Samsungu, senzor telesnej teploty. Aby sme boli presní, senzory sú to vlastne dva. Jeden na zadnej časti hodiniek a ďalšie sa nachádzajú priamo pod displejom. V tandeme by mali tieto snímače byť schopné presne zmerať vašu teplotu a vziať pritom do úvahy aj prostredie, v ktorom sa práve nachádzate. Meranie by malo prebiehať v noci počas spánku, a to každých päť sekúnd.
Výsledky meraní si následne budete môcť pozrieť v aplikácii a vyzistiť z nich množstvo ďalšieho. Užitočné by mali byť hlavne pre ženy a to v súvislosti s menštruačným cyklom a s ovuláciou.
Apple Watch 8 a detekcia autonehôd
Rovnako ako u nových iPhonov, aj pri týchto hodinkách pribudla funkcia detekcie autohavárie. Apple strávil tisícky hodín testovaním a nemusíte sa tak báť, že by pre vás hodinky poslali sanitku v nejaký úplne nevhodný okamih (a ak by k tomu aj došlo, volanie o pomoc sa dá do 10 sekúnd zrušiť), alebo že by vám naopak v núdzi vôbec nepomohli. K detekovaniu nehôd im totiž napomáhajú nielen informácie zo zabudovaného akcelerometra a gyroskopu, ale napríklad aj z GPS a z mikrofónu.
Zvyšok zostáva pri starom
Okrem nového senzora a rozpoznávania autonehôd nič ďalšie nepribudlo. Aj tentokrát budú hodinky dostupné v dvoch veľkostiach - vo verzii so 41 mm puzdrom a so 45 mm puzdrom a aj tentoraz budú disponovať všetkým, na čo sú doterajší používatelia Apple Watch Series 7 zvyknutí. Od jasného a ostrého Retina OLED displeja s funkciou Always-On, cez jednodennú výdrž batérie až po vodotesnosť do 50 metrov. Inteligentné hodinky spoznajú, kedy práve cvičíte, budú monitorovať váš spánok a merať vám EKG alebo napríklad okysličenie krvi.
So svojim novým procesorom budú určite o niečo svižnejšie ako ich predchodcovia, ale bežný používateľ si to pravdepodobne ani nevšimne. Novo hodinky ponúknu aj tzv. Low Power režim, s ktorým batériu vytiahnete so šťastím až na 36 hodín používania na jedno nabitie. Povypína totiž funkcie ako je Always-On displej a automatické rozpoznávanie cvičení. Tento mód však nebude exkluzívny iba pre nové modely, po aktualizácii softvéru sa ho dočkajú aj predchádzajúce generácie hodiniek.
Dostupnosť a cena Apple Watch Series 8
Inteligentné hodinky Apple Watch Series 8 budú dostupné vo verziách z hliníka a z nerezovej ocele. Hliníkové modely si budete môcť zaobstarať v čiernej, bielej, striebornej a červenej farbe a tie oceľové potom vo farbe striebornej, zlatej a grafitovej.
Hodinky s GPS budú cenovo začínať na 499 € a verzia s GPS a s možnosťou telefonovania a písania správ (Cellular) potom bude začínať na 629 €. K dispozícii budú 16. septembra.
Apple Watch 7 vs. Apple Watch 8 vs. SE vs. Ultra
Apple Watch Series 7 | Apple Watch Series 8 | Apple Watch SE (2022) | Apple Watch Ultra | |
Najnižšia aktuálna cena (13.9.2022) | 340 € | 499 € | 299 € | 999 € |
Veľkosť displeja | 41mm: 1,61", 45mm: 1,77" | 41mm: 1,61", 45mm: 1,77" | 40mm: 1,57", 44mm: 1,73" | 1,93" |
Typ displeje | Always-On Retina OLED | Always-On Retina OLED | Retina OLED | Always-On Retina OLED |
Rozlíšenie displeja | 41mm: 352 × 430 px 45mm: 396 × 484 px | 41mm: 352 × 430 px 45mm: 396 × 484 px | 40mm: 324 × 394 px 44mm: 368 × 448 px | 410 × 502 px |
Procesor | 2jadrový S7 čip | 2jadrový S8 čip | 2jadrový S8 čip | 2jadrový S8 čip |
Veľkosť púzdra | 41 mm, 45 mm | 41 mm, 45 mm | 40 mm, 44 mm | 49 mm |
Materiál puzdra | hliník, nebo nerezová oceľ | hliník, nebo nerezová oceľ | hliník | titan |
Vodotesnosť | 50 m (5 ATM), IP6X | 50 m (5 ATM), IP6X | 50 m (5 ATM) | 100 m (10 ATM), IP6X |
Výdrž batérie | až 18 hodín | až 18 hodín | až 18 hodín | až 36 hodín |
Funkcia merania EKG | áno | áno | nie | áno |
Nové funkcie | senzor telesnej teploty, detekcia autonehôd | detekcia autonehôd | senzor telesnej teploty, detekcia autonehôd, nočný mód, funkcia pre potápanie, siréna | |
Hmotnosť (môže sa líšiť podľa materiálu puzdra) | 41mm hliníkové: 32 g, 45mm hliníkové: 38,8 g | 41mm hliníkové: 32 g, 45mm hliníkové: 38,8 g | 40mm: 26,4 g, 44mm: 32,9 g | 61,3 g |
-
- 299,00 € – 889,00 €
- Inteligentné hodinky v 7 obchodoch
-
- 349,00 € – 1 051,09 €
- Inteligentné hodinky v 2 obchodoch