Vstupujete na stránky pre osoby staršie ako 18 rokov.
Kliknutím na tlačidlo „Vstúpiť“ prehlasujem, že som starší ako 18 rokov a nepripustím, aby k tu uvedeným dátam pristupoval ktokoľvek nespôsobilý či neplnoletý.
Vstupujete na stránky pre osoby staršie ako 18 rokov.
Kliknutím na tlačidlo „Vstúpiť“ prehlasujem, že som starší ako 18 rokov a nepripustím, aby k tu uvedeným dátam pristupoval ktokoľvek nespôsobilý či neplnoletý.
Krásne vlasy samé lokne
Máte prirodzene vlnité, kučeravé vlasy alebo po dokonalých lokniach túžite hneď, čo ráno otvoríte oči? Pokiaľ sa budete o svoju kučeravú hrivu správne starať, urobíte z každého fádneho účesu dokonalý vlasový skvost, ktorý vám budú všetci závidieť. Milujte každú svoju kučierku.
Máte kučeravé alebo vlnité vlasy?
Hoci by sa mohlo zdať, že kučeravé a vlnité vlasy nepotrebujú žiadnu špeciálnu starostlivosť a ich údržba je jednoduchá, pretože vlasy majú od prírody krásne prstienky, opak je pravdou. Starostlivosť o kučeravé a vlnité vlasy býva veľmi často kaderníckym orieškom, pretože vlasy s prstienkami majú sklon ku krepovateniu, štiepeniu, nepoddajnosti a často celkovo nevitálnemu vzhľadu bez lesku. Tieto nežiaduce prejavy nezdravých či zle udržiavaných vlasov podporuje skutočnosť, že ženy s kučeravými vlasmi túžia po rovných vlasoch. Všeobecne je možné vlnité a kučeravé vlasy rozdeliť do troch základných typov:
- Zvlnené až vlnité vlasy sú typické svojím vlnením zhruba až od oblasti uší.
- Kučeravé vlasy s prstienkami sú v porovnaní s jemne zvlnenými vlasmi pevné a jasne tvarované. Platí, že oproti vlnitým vlasom pôsobia kučeravé vlasy objemnejšie.
- Tzv. afro vlasy nazývané aj ako kinky hair sú typické svojim špirálovitým vzhľadom s hustým objemom.
Pokiaľ máte prirodzene kučeravé alebo vlnité vlasy, podporte prirodzený vzhľad svojich vlasov. Poradíme vám, ako na to.
Ako sa správne starať o vlnité vlasy?
Vlnité vlasy majú mnoho podôb. Konkrétny typ či tvar vĺn je daný tvarom folikuly. Platí, že čím je plochejšia a oválnejšia, tým sú vlasy aj kučeravejšie. Vlnité vlasy sú v rebríčku niekde napoly cesty medzi klasickými prstienkami a vlasmi ako klince. Majiteľky vlnitých vlasov sa často stretávajú s krepovatením a nedostatočnou vlasovou hydratáciou. Preto, aj keď sa často ženy s vlnitými vlasmi snažia akokoľvek, môže vzhľad vlasov vo výsledku pôsobiť neupravene alebo nedbalo. Pritom stačí veľmi málo.
Pre kaderníkov sú v skutočnosti vlnité vlasy považované za skutočný poklad na hlave každej dámy. Z vlnitých vlasov totiž môžete vytvoriť prakticky čokoľvek, po čom vaše srdce prahne. Aby bol vzhľad vlnitých vlasov perfektný, je nutné dodržiavať niekoľko osvedčených základných pravidiel.
- Vlnité vlasy majú veľmi často sklon k štiepeniu z dôvodu zlej hydratácie. Preto nikdy nepristúpte na trvalú onduláciu. Výsledkom môžu byť totiž ešte viac dehydrované, suché až tzv. mŕtve vlasy.
- Vlnité vlasy nebývajú mastné, preto sa nebojte ich poriadne hydratovať. Dostatočná hydratácia a výživa zaistí vašim vlasom natoľko žiaduci lesk a zdravý vzhľad. Používaním špeciálnych šampónov a kondicionérov pre vlnité vlasy si zaistíte prirodzený vzhľad lokní.
- Nešvárom v starostlivosti nielen o vlnité vlasy je vysušovanie trením uteráka. Vlasy vždy zabaľte do uteráka a nechajte do neho prebytočnú vlhkosť vsiaknuť. Pokiaľ vlasy potrebujete rýchlo vyfénovať, voľte vždy najnižšiu možnú teplotu a vlasy pred fénovaním ošetrite vlasovým prípravkom, ktorý zaisťuje ochranu pred vysokými teplotami.
- Aj vlnité vlasy môžu trpieť na vzhľad zľahnutých vlasov. V prípade vlnitých vlasov však nie je odporúčané riešiť tento problém častým umývaním. Omnoho efektívnejším riešením je používať tzv. dvojfázový kondicionér či bi-phase. Táto vlasová kozmetika vaše vlasy nielen vyživí, ale rýchlo dodá aj natoľko potrebné oživenie.
- Na zvýraznenie vlnitej textúry sú ideálne spreje s obsahom morskej soli.
- Pokiaľ sa už stalo, že máte vlasy zničené z akéhokoľvek dôvodu, je nutná poctivá a dlhodobá regenerácia. S tým vám pomôže regeneračná maska na vlasy pre suché a poškodené vlasy či tzv. keratínová kôra. Tá sa skladá zo špeciálneho šampónu, balzamu, masky, dvojfázového prípravku na vlasy a vlasovej kozmetiky pre vlnité vlasy dodávajúce lesk.
- Zázrakom pre vlnité vlasy bývajú vlasové oleje. Medzi najobľúbenejšie patrí kokosový alebo arganový. Vlasové oleje dodajú suchým a poškodeným vlnitým vlasom potrebnú hydratáciu, výživu a lesk. Okrem toho vytvorí nanesená vrstva oleja z každého vlasu nedobytnú pevnosť, ktorá bude oveľa odolnejšia proti najrozmanitejším vonkajším vplyvom.
Sprievodca stylingom pre vlnité vlasy
Alfou a omegou krásneho vzhľadu vlnitých vlasov je fúkanie v prípade, že vlasy nenechávate prirodzene uschnúť. Základom je vlasy po každom umytí dôkladne rozčesať. Voľte vždy veľmi riedke hrebene alebo ploché kefy, ktorých široká česacia plocha rozčeše každé vlnité vlasy s minimálnou bolesťou. Platí zásada, že suché vlnité vlasy sa už nečešú! Pokiaľ máte dostatok času, je ideálne si na rozčesané a ešte vlhké vlasy naniesť špeciálny krém pre vlnité vlasy, jednotlivé pramene vlasov natočiť na prst a následne vyfúkať fénom s difuzérom. Difuzér je skvelou pomôckou, vďaka ktorej dokonale podporíte krásny a prirodzený tvar každej svojej vlny.
Máte vlnité vlasy, ale chcete ich potenciál ešte znásobiť a udržať prirodzenosť? Používajte úzke natáčky na vlasy, poprípade ich elektrický variant, kulmu s menším či stredným nadstavcom. Svoje mokré vlasy môžete tiež natočiť na kúsok látky a nechať ich prirodzene uschnúť na vzduchu. Na podporu vĺn existuje v dnešnej dobe aj celý rad vlasových prípravkov.
- Krémy na vlasy majú za úlohu jednotlivé vlny perfektne zafixovať a tzv. zapramienkovať. Základom je špeciálny krém na vlnité vlasy zapracovať ideálne ešte do vlhkých vlasov, dôkladne premačkať a vyfúkať difuzérom.
- Spreje na vlnité vlasy veľmi dobre fixujú, napomáhajú udržať pevný tvar a dodávajú rýchle oživenie, keď na dlhé úpravy nie je práve čas.
- Špeciálne vosky na vlnité vlasy napomáhajú lokniam vyzerať zdravšie.
Niekedy je možné podporiť vlnenie vlasov aj prirodzenou cestou. Starostlivosť o vlnité a kučeravé vlasy si výrazne uľahčíte, ak ich budete pravidelne zastrihávať. Týmto jednoduchým krokom docielite celkové odľahčenie a dobre viditeľné textúry.
Tip: Ak sa každé ráno budíte s tzv. hniezdom na hlave a nemáte dostatok času ani elánu tráviť drahocenné minúty v kúpeľni, zapleťte si vlasy večer pred spaním do vrkôčiku.
Ako sa správne starať o kučeravé vlasy?
Tiež máte niekedy pocit, že pre samotnú starostlivosť o nezbedné kučery nemáte čas na nič iné? A čo potom, keď výsledok nevyzerá sviežo, prirodzene ani zdravo. Kučeravé vlasy vyžadujú v mnohom rovnakú starostlivosť ako vlasy vlnité.
- Kučeravé vlasy dostatočne hydratujte správnou vlasovou kozmetikou určenou pre váš typ vlasov. Jedine správne hydratované kučeravé vlasy sa nebudú lámať a krepovatieť.
- Obmedzte množstvo šampónu. Pri umývaní kučeravých vlasov vám bohato postačí porcia veľkosti väčšieho lieskového orecha.
- Pri výbere kondicionéra sa sústreďte na ten, ktorý je určený pre kučeravé vlasy a navyše ideálne vo vlasoch zostáva a nezmýva sa. Týmto podporíte lesklý, hydratovaný a zdravý vzhľad lokní.
- Minimálne dvakrát do mesiaca si doprajte kvalitnú hydratačnú masku pre kučeravé vlasy.
- Kučeravé vlasy umývajte ideálne studenou alebo veľmi chladnou vodou.
- Po umytí vlasy rozčešte. Nikdy kučeravé vlasy nečešte na sucho.
- Pri sušení nechajte kučery prirodzene uschnúť, schovajte ich do uterákového turbanu a v prípade sušenia ich nikdy nedrhnite uterákom. Tým predídete mechanickému poškodeniu štruktúry vlasov.
- Pri fénovaní nastavte fén na najnižší stupeň a pred samotným vysúšaním pomocou fénu vlasy ošetrite prípravkom chrániacim kučeravé vlasy pred tepelným poškodením.
Sprievodca stylingom pre kučeravé vlasy
Kučeravé vlasy bývajú spravidla hrubšie ako vlasy rovné. Vďaka tomu sa z nich oveľa lepšie vytvárajú niektoré účesy, ktoré na rovných vlasoch vyčarujete len veľmi ťažko.
- Čo tak rýchly bohatý drdol? Vlasy jednoducho dajte do copu a zmotajte do okrúhleho drdolu. Obľúbeným je tiež tzv. rozstrapkaný drdol, z ktorého vám niektoré pramienky vyčnievajú.
- Vysoký cop bude ozdobou každého prstienka. Pre dokonalý a upravený vzhľad môžete vlasy okolo uší zaistiť sponkami či elegantnými pipetkami.
Dokonalého stylingu často neskrotných kučier docielite používaním správnych vlasových prípravkov, ktoré podčiarknu textúru každého pramienka:
- Krémy na kučeravé vlasy majú za úlohu jednotlivé kučery perfektne zafixovať a dokonale skrotiť vašu hrivu. Pomáhajú jednotlivé prstienky tvarovať tak, aby vlasy neboli zbytočne zaťažované. Základom je špeciálny krém pre kučeravé vlasy zapracovať do vlhkých vlasov, dôkladne premačkať a vyfúkať, ideálne difuzérom.
- Spreje na kučeravé vlasy napomáhajú udržať pevný tvar, viditeľne oživia vaše prírodné vlny a dodajú natoľko potrebnú pružnosť.
- Špeciálne vosky na kučeravé vlasy pomáhajú kučeravým vlasom vyzerať zdravšie a dodávajú aj oslnivý lesk a tvar. S voskom na vlasy vytvoríte dokonalý objem, dosiahnete zdravý lesk aj požadovanú vlasovú štruktúru, ktorá pri kučeravých či veľmi vlnitých vlasoch býva niekedy skutočným orieškom.
Tip: Ak ste hrdou majiteľkou bohatých kučierok, zoznámte sa s hitom posledných niekoľkých rokov. Tzv. Curly girl metóda prináša vlasovú revolúciu v správnej starostlivosti o každý vlasový prstienok.
Curly Girl metóda
Curly Girl metóda je hitom posledných rokov. Ponúka všetkým ženám s kučeravými alebo vlnitými vlasmi možnosť využiť potenciál ich hrivy. Majte bohaté kučery, za ktorými sa všetci budú otáčať, a mdlé vlasy premeňte vďaka tejto inovatívnej metóde na korunku svojej krásy. Pristane sa hneď v úvode povedať, že Curly Girl metóda nie je určená pre rovné vlasy alebo pre vlasy bez sklonu k vlneniu.
Curly Girl metóda nie je len ďalší umelý výplod kozmetického sveta, ale sama autorka Lorraine Massey je majiteľkou bohatej kučeravej hrivy. Vďaka vlastnej skúsenosti s neskrotnými kučerami pochopila, že podstata tkvie v rešpektovaní potrieb kučeravých či vlnitých vlasov. Curly Girl metóda nahrádza nezdravé návyky v starostlivosti o kučeravé vlasy a prináša overené a na vlastnej koži vyskúšané postupy, ktoré sú efektívne a prirodzené.
Ako vybrať stylingový prípravok?
Správna technika Curly Girl metódy
Než sa vrhnete do Curly Girl metódy, spoznajte svoje vlasy od korienku až ku končeku.
Poréznosť alebo pórovitosť je schopnosť absorbovať a zadržiavať vlhkosť. Ale nebojte sa, zistiť pórovitosť vlasov nie je nič zložité. Napustite si pohár vody a na hladinu položte jeden až dva svoje vlasy. Ak pôjdu rýchlo ku dnu, máte vlasy s vysokou pórovitosťou. V prípade, že vaše vlasy klesajú pomaly, sú stredne pórovité. Ak vlasy zostanú plávať na hladine, je pórovitosť veľmi nízka. Pre každú z troch možností je nutné zvoliť správnu techniku v starostlivosti o vlasy s prihliadnutím na výber tých najvhodnejších produktov.
V prípade, že máte nízko pórovité vlasy, používajte pred samotným šampónovaním masku na vlasy. Až potom vlasy umyte, použite šampón a kondicionér. Pre vysoko pórovité vlasy platí naopak obrátené poradie - najskôr vlasy dôkladne umyte šampónom, použite kondicionér a až na záver aplikujte masku na vlasy. Akonáhle máte vlasy umyté, prichádza na rad to najdôležitejšie - styling. A pretože aj vo svete Curly Girl metódy existuje hneď niekoľko stylingových prostriedkov a prístupov, vybrali sme pre vás 3 najznámejšie a najpoužívanejšie:
- Wet styling stojí na princípe tzv. vmačkávania stylingového gélu do ešte mokrých a vodou rozstrapatených vlasov. Nevýhodou je efekt dlhého presychania a aj fakt, že vlasy touto metódou ľahko stratia na svojom celkovom objeme. Výsledkom ale budú bohaté a svieže kučierky.
- Pokiaľ nemáte času nazvyš a chcete, aby vám kučery vydržali viac ako jeden deň, skúste prístup 123 gélu. Táto technika stojí na princípe vrstvenia minimálne 3 druhov stylingových gélov určených pre kučeravé vlasy. Platí tu dôležité pravidlo: aj keď sa vrstvia 3 rôzne gély, celkové množstvo nanesených gélov by malo zodpovedať jednej dávke a nie 3 plným porciám.
- Tzv. technika LOC (leave in – oil – cream) je vhodná ideálne pre dehydratované kučeravé vlasy, výsledný efekt totiž dokáže uzamknúť čo najväčšie množstvo vlhkosti v štruktúre vlasu. Pre dokonalý efekt musíte dodržať tri dôležité kroky: aplikovať leave-in prípravok, olej a krém.
V čom je Curly Girl metóda iná?
Nezáleží na tom, či ste sa rozhodli práve teraz začať o svoje kučery poriadne starať, s kučerami dennodenne bojujete alebo chcete urobiť z vĺn skutočné kučery. Základ je vo všetkých prípadoch rovnaký.
- Kučeravé vlasy nikdy nečešte tzv. na sucho. Vyhnete sa tým nežiaducemu pretrhávaniu vlasov a ďalšiemu poškodeniu.
- Oblúkom sa vyhnite žehleniu, kulmovaniu, fúkaniu na najvyššom stupni alebo umývaniu teplejšou vodou. Akákoľvek horúca teplota kučeravé či vlnité vlasy oslabuje a deformuje ich prirodzený tvar.
- Používajte zásadne len vlasovú kozmetiku bez silikónov a parabénov, ktoré narúšajú prirodzenú štruktúru vlasov.
- Najdôležitejším gro Curly Girl metódy je dostatočná hydratácia, ktorá zaistí lesk a minimalizuje nevzhľadné krepovatenie.
- Pri sušení zabudnite na používanie klasických froté uterákov a používajte napríklad obyčajné bavlnené tričko.
- Vlasy optimálne nefarbite a obmedzte frekvenciu umývania. Ideálne je vlasy umývať dvakrát týždenne.
- Myslite na svoje kučierky aj v spánku. Vlasy na noc zviažte do voľného copu a ukryte do funkčnej šatky. Alebo obyčajné bavlnené obliečky na vankúš vymeňte za hodvábnu obliečku. Bavlnené obliečky totiž vyťahujú počas spánku z vlasov vlhkosť, ktorá je pre prirodzený vzhľad kučeravých vlasov nenahraditeľná.
-
-
-
- 5,00 € – 5,47 €
- Šampóny v 2 obchodoch
-
- 24,90 € – 32,56 €
- Stylingové prípravky v 6 obchodoch
Ako narovnať vlnité či kučeravé vlasy?
Pokiaľ sa rozhodnete, že si chcete od svojich vĺn aspoň na chvíľu oddýchnuť, máte niekoľko možností. Vždy však myslite na to, že každé vyrovnanie vlnitých či kučeravých vlasov si žiada podporu vhodne zvolených vlasových prípravkov s ochranou proti vysokým teplotám počas žehlenia či fúkania. Dôvodom je niekoľkokrát spomínaná skutočnosť, že vlnité aj kučeravé vlasy sú náchylné na dehydratáciu. Pokiaľ si vlasy počas vyrovnávania nebudete chrániť, zničíte si ich.
Nikdy si vlasy nežehlite, kým sú ešte mokré alebo vlhké. Je ideálne vlasy nechať najprv uschnúť, poprípade vysušiť cez okrúhlu kefu a až následne ich dožehliť do požadovanej hladkosti. Nie je chybou dokonale vyžehlené vlasy prelakovať či použiť prípravky na urovnanie a lesk vlasov. Takto určená vlasová kozmetika má za cieľ podporiť výsledný efekt narovnaných vlasov, a to aj v prípade vyššej vzdušnej vlhkosti, dažďa a i. Dokonale rovných vlasov docielite aj fénovaním cez plochú kefu, ktorá býva k vlasom v rámci možností šetrná. Efektívnejším variantom plochej kefy sú kulmofény so širokým nadstavcom, vďaka ktorým vlasy perfektne natiahnete.
Perfektne vyžehlené vlasy sú síce krásne, každodenné žehlenie sa však na kvalite vašich vlasov skôr či neskôr podpíše. Je pravidlom, že čím sú vlasy poškodenejšie či oslabenejšie, tým je ťažšie dosiahnuť rovné a zdravo vyzerajúce vlasy. Zdravé vlasy žehlite či prežehlite maximálne dvakrát týždenne, poškodené vlasy žehlite radšej len pre vzácne príležitosti alebo sa tejto vlasovej úprave radšej oblúkom vyhnite.
Chcete mať trvalo hladké vlasy bez nutnosti častého narovnávania? Jedinou možnosťou je chemické narovnanie vlasov. Toto rozhodnutie si však veľmi dobre rozmyslite, pretože vplyv na vaše vlasy môže byť fatálny. Majte tiež na mysli, že nič netrvá večne a chemické vyrovnanie budete musieť opakovať častejšie, než ste možno očakávali. Vždy záleží na individuálnej rýchlosti rastu vlasov.
Ako vlasy nakučeraviť a čo vlasy hovoria na trvalú?
Snáď žiadny účes nie je taký nadčasový ako vlny všetkých veľkostí a tvarov. Pritom postup, ako dosiahnuť krásne kučeravé vlasy, nie je nijako zložitý. Najdôležitejšie je dať vlasom výživu a hydratáciu – optimálne používaním vhodnej vlasovej kozmetiky, mať kvalitnú kulmu či vlasovú kefu a chýbať by vám nemal ani kvalitný lak na vlasy.
- Na dosiahnutie veľkých vĺn si hravo vystačíte s kulmofénom či teplovzdušnou kefou. Do ešte vlhkých vlasov ideálne pridajte olej alebo sprej určený na vlnité vlasy. Vďaka veľkým vlnám dosiahnete prirodzene veľký objem, ktorý vydrží úplne bez problémov aj niekoľko hodín. Pre dlhotrvajúci vzhľad lokne zafixujte lakom na vlasy či leskom v spreji. Pri výbere kulmofénu či teplovzdušnej rotačnej kefy dbajte na to, aby bola vybavená tzv. ionizátorom a funkciou zabraňujúcou elektrizovaniu vlasov.
- Drobné vlny vám vyčaruje kulma alebo žehlička na vlasy. Platí tu veľmi jednoduché pravidlo: čím tenšie pramienky budete natáčať, tým výraznejších vlniek docielite.
- Ak túžite podčiarknuť prírodne vlnité vlasy a vytvoriť efekt bohatej kučeravej hrivy, budete potrebovať kvalitnú kulmu. Pravidlom je natáčať veľmi tenké pramienky od hlavy až ku končekom. Každý pramienok je nutné ihneď zafixovať lakom vhodným pre kučeravé vlasy. Pre prirodzený vzhľad je v kaderníckom svete odporúčané predkloniť sa a vlasy jemne prejsť prstami. Výsledný efekt roztomilých francúzskych kučierok vás zaiste očarí.
Upozornenie: Pri používaní teplovzdušnej rotačnej kefy či kulmofénu majte vlasy vždy vlhké. Oproti tomu vlasová žehlička alebo kulma vyžadujú na úpravu len a iba dokonale suché vlasy.
Trvalá na vlasy hlási svoj veľký comeback
Možno to mnohých prekvapí, pretože s trvalou na vlasy alebo trvalou onduláciou si mnohí z nás spájajú roky divokých deväťdesiatok. Ale nenechajte sa pomýliť, pretože trvalá ondulácia hlási návrat. Už žiadny vzhľad pudla kráľovského alebo ovečky. Váš vkus, nové metódy, vlasová kozmetika a inovatívne vlasové prístroje rozhodujú o tom, ako sa budú vaše kučery vlniť a akú budú mať výslednú textúru.
Pri trvalej dochádza k tomu, že sa mení vlasová štruktúra a vlasom je vtlačený tvar podľa veľkosti a tvaru použitých natáčok. Každé vlasy, ktoré podstúpia trvalú, potrebujú kvalitnú starostlivosť, ktorá je veľmi podobná starostlivosti o vlnité a kučeravé vlasy. Trvalá ondulácia je vhodná ako pre dlhé, tak aj krátke vlasy. Keďže trvalá ondulácia veľmi zaťažuje vlasy, nie je odporúčaná pre vlasy odfarbované, zosvetľované či zničené.
Ak sa rozhodnete, že sa pustíte do domácej trvalej a vyčarujete si dokonalé kučierky presne podľa svojho gusta, budete potrebovať:
- Prípravky určené na trvalú onduláciu,
- natáčky podľa vlastného výberu (ide o výber veľkosti),
- kvalitný fixačný prípravok,
- rukavice,
- uterák,
- nožnice,
- akýkoľvek dostatočne mastný krém (indulona poprípade vazelína),
- hubku na nanášanie,
- vhodný hydratujúci šampón a balzam na vlasy.
Vlasy je nutné najskôr dôkladne umyť, vysušiť a ešte vlhké ich dostatočne rozčesať. Pripravte si dostatok natáčok a na každú natočte jednotlivý prameň vlasom, ktorý by mal byť silný maximálne ako samotná natáčka. Natáčku aj s vlasmi natočte vždy až k hlave a poriadne ju gumičkou či sponkou upevnite. Pred samotným nanesením trvalej ondulácie je potrebné ochrániť pokožku okolo vlasovej línie hlavy. Preto si obvod vlasov namažte hrubou vrstvou mastného krému, napríklad indulonou, na ktorú priložte ešte pre istotu vatu.
Pripravený ondulačný roztok nanášajte dôkladne na každú natáčku po celom jej obvode a dĺžke. Aby ste si boli istí, že ste nevynechali žiadnu škáričku, používajte pri nanášaní trvalej ondulácie kuchynskú hubku. Akonáhle máte trvalú onduláciu nanesenú po celej hlave, zabaľte vlasy aj s natáčkami a prípravok nechajte pôsobiť po dobu, ktorú vám odporúča návod ku konkrétnej trvalej ondulácii.
Potom vlasy aj s natáčkami opatrne opláchnite. Po opláchnutí naneste fixačný prípravok na trvalú onduláciu, a to rovnomerne na všetky natáčky a nechajte pôsobiť cca 5 minút. Až potom natáčky jemne zložte a nezabudnite dostatočne hydratovať.
Základná a najefektívnejšia starostlivosť tkvie v dostatočnej hydratácii. Ďalej je nutné pravidelne používať masku na poškodené vlasy ideálne na olejovej báze, hydratačnú masku na vlasy alebo hĺbkovo čistiace šampóny.
Ako si vybrať kulmu? Ako vybrať elektrické natáčky na vlasy?