Vstupujete na stránky pre osoby staršie ako 18 rokov.
Kliknutím na tlačidlo „Vstúpiť“ prehlasujem, že som starší ako 18 rokov a nepripustím, aby k tu uvedeným dátam pristupoval ktokoľvek nespôsobilý či neplnoletý.
Vstupujete na stránky pre osoby staršie ako 18 rokov.
Kliknutím na tlačidlo „Vstúpiť“ prehlasujem, že som starší ako 18 rokov a nepripustím, aby k tu uvedeným dátam pristupoval ktokoľvek nespôsobilý či neplnoletý.
Najlepšie stratégie všetkých čias (PC, PlayStation, Xbox)
Strategické hry sú jedným z najpestrejších herných žánrov vôbec a každý si v ňom ľahko nájde niečo svoje. Budovateľské stratégie vám dokážu splniť váš sen postaviť si a riadiť svoju vlastnú zoo, svoj zábavný park alebo napríklad svoj malý tropický štátik. Ťahové stratégie vás vhodia do úlohy vodcu celého národu, a realtimové stratégie? Tie vás nenechajú svojou akciou ani na minútku vydýchnuť. Myslíte si, že už dnes majú tieto hry svoje najlepšie roky za sebou? My by sme vás týmto rebríčkom najlepších stratégií radi presvedčili o opaku!
Najlepšia stratégia na PC
Age of Empires II: Definitive Edition (2019)
Začnime pri PC – to je totiž taká kolíska herných stratégií. A konkrétne potom jednoducho nemôžeme inak ako tento rebríček započať klasikou všetkých klasík. Hrou, ktorú spravidla poznajú aj tí z vás, ktorí sa o hraní inak nijako zvlášť nezaujímajú. Hrou, ktorá pred viac ako 20 rokmi na prelome tisícročia nastavila svojím spracovaním a svojou komplexnosťou latku všetkým ostatným realtimovým stratégiám (RTS) pekne vysoko. Tou hrou je Age of Empires II.
Premisa Age of Empires je vcelku jednoduchá. Vyberiete si jeden z mnohých národov a na prázdnom priestranstve založte s niekoľkými málo dedinčanmi život novej civilizácie. Budete rozdeľovať úlohy, ťažiť suroviny, rozširovať a obrňovať svoju usadlosť a samozrejme aj trpezlivo budovať armádu a potom s ňou dobývať nové územia a valcovať svojich nepriateľov. Hra je vďaka svojej izometrickej kamere veľmi prehľadná a perfektne balansuje časť ekonomickú a časť súbojovú.
20 rokov sa ale dokáže podpísať aj na tých najlepších tituloch. Preto sa Microsoft pred niekoľkými rokmi rozhodol hru kompletne remasterovať a sprístupniť ju tak aj úplným nováčikom, a to ako na počítačoch, tak konečne aj na Xboxe. Age of Empires II: Definitive Edition sa okrem modernej grafiky honosí aj novým dabingom, prepracovanejšou AI a tak vysokým počtom historických kampaní, že sa vám z toho bude točiť hlava. Nehovoriac o tom, že najväčšiu zábavu si samozrejme užijete pri hraní online so svojimi priateľmi.
Predstavte si, že sú takí, ktorí hru od doby jej pôvodného vydania v roku 1999 nikdy neprestali hrať. Až tak lojálna a nadšená je komunita hráčov točiacich sa okolo Age of Empires. A to akosi hovorí za všetko.
Najlepšie strategické hry na PlayStation
Cities: Skylines (2015)
Stratégia na konzolách? Rúhanie! Je vôbec niečo také možné? Možno to samozrejme je, ale správna otázka by mala skôr znieť: „Je vôbec niečo také možné urobiť dobre – preniesť žáner závislý od precíznych pohybov počítačovej myši na gamepad?“ A žiarivým príkladom toho, že áno, možné to je, je budovateľská stratégia a mestská simulácia Cities: Skylines.
Hra, ktorá je duchovným nástupcom vo svojej dobe neuveriteľne populárnej série SimCity. V Cities: Skylines na vás čaká mnoho úloh. Budete totiž plánovať a stavať veľkomesto - budete pokladať cesty a diaľnice a tiež menej viditeľné, ale o to dôležitejšie potrubia a elektrické káble. Budete sa jednoducho starať o to, aby sa obyvateľom vášho mesta žilo dobre. Aby mali prístup ku všetkému, čo potrebujú a aby im nikto a nič neobťažovalo ich pokojné životy (životy, ktoré si mimochodom budete môcť vo voľných chvíľach pekne priblížiť a tajne pozorovať).
Frostpunk (2018)
Nie je budovateľská stratégia ako budovateľská stratégia. Cities: Skylines dokáže byť v určitých chvíľach až meditatívnym a upokojujúcim zážitkom – v hre sa pred vami koniec koncov víri pulzujúca farebná metropola plná áut a malých človiečikov. Frostpunk je v jadre síce aj budovateľskou stratégiou, ale so Cities: Skylines toho má spoločného len málo. Odohráva sa totiž v alternatívnom apokalyptickom 19. storočí uprostred večnej zimy.
Na prvý pohľad je mrazivé prostredie hry vcelku pozitívne - je neopozerané a so všetkou tou snehovou nádielkou skoro až kúzelné. Po chvíľke hrania ale jeho kúzlo rýchlo vyprchá. Každú minútu ide totiž niekomu o život a skôr než budovať tak budete hlavne prežívať. Surovín je stále pomaly a obyvatelia vášho mesta ľahko upadnú do depresií. Hra pred vás v neustupujúcom tempe stavia jednu ťažkú morálnu dilemu za druhou a vy nikdy nedokážete odhadnúť, k čomu to ktoré rozhodnutie vlastne povedie. Meditatívny Frostpunk určite nie je, ale strhujúci - to zase áno.
Shadow Tactics: Blades of the Shogun (2016)
Konzola ale neponúka len širokú plejádu hier pre talentovaných staviteľov a manažérov. Na svoje si prídu aj vojnoví taktici. Shadow Tactics: Blades of the Shogun je taktickou stratégiou inšpirovanou takými klasikami žánru ako Commandos a Desperados.
Hra je zasadená do prostredia feudálneho Japonska a vy v nej získate kontrolu nad malou skupinou skúsených samurajov. Budete sa pohybovať v tieňoch a potajme infiltrovať, vyzvedať, sabotovať a páchať atentáty na nepriateľoch svojho šóguna. Budete neustále premýšľať o tom, aké kroky je potrebné vykonať, aby vás nikto nezazrel, a pokiaľ náhodou áno, tak aby nezostal nažive, aby o tom mohol komukoľvek rozprávať.
Top stratégie na Xbox
XCOM 2 (2016)
XCOM 2 je nemilosrdná taktická ťahová stratégia z dielní Firaxis Games. Hra príbehovo nadväzuje na svojho predchodcu XCOM: Enemy Unknown, v ktorom ľudstvo prehralo bitku proti invazívnej mimozemskej civilizácii. V novom diele vám tak pôjde o to votrelcov po partizánsky sabotovať, zvrhnúť a Zem získať späť.
XCOM má mnoho spoločného napríklad s vyššie spomenutou taktickou stratégiou Shadow Tactics: Blades of the Shogun. Popri tejto časti na bojisku ale navyše ponúka aj pohľad „zhora“ – pohľad od stola, pri ktorom dochádza pri mape celého sveta k tým veľkým strategickým rozhodnutiam a k správe vašej základne. Obe časti hry pritom majú niečo do seba. V každej z nich neustále hráte o čas a ste nútení robiť zložité rozhodnutia, s ktorých následkami sa budete musieť naučiť žiť.
Najsilnejším aspektom série XCOM boli vždy jednotliví vojaci. Každého si „vychovávate“ pomaly od kolísky a každá strata na fronte vás preto naozaj zasiahne. V tomto ohľade hra nemá konkurenciu - nie každá misia totiž musí skončiť úspechom. Od vás sa očakáva hlavne niečo iné, a to naučiť sa žiť s následkami zlyhania.
Popri hlavnej hre vám môžeme po jej dohraní odporučiť aj veľmi podarené rozšírenie XCOM 2: War of the Chosen.
Two Point Hospital (2018)
Obráťme ale zase stránku na niečo pozitívnejšie. Od hry, ktorá má v názve slovo „nemocnica“, by ste to asi nečakali, ale Two Point Hospital je jednou z najvtipnejších stratégií, ktorú si aktuálne môžete naprieč platformami zahrať.
V hre si najskôr skonštruujete svoju nemocnicu a tú potom budete viesť s cieľom vyliečiť veľké množstvo fiktívnych chorôb. Napríklad budete uzdravovať napríklad taký zvierací magnetizmus, ktorý sa prejavuje tým, že sa na napadnutých nešťastníkov lepí jedno zviera za druhým. Milovníci klasiky Theme Hospital sa tu budú cítiť ako doma.
Ak by pre vás bolo prostredie nemocnice aj napriek všetkému humoru predsa len trochu pochmúrne, vývojári z Two Point Studios nedávno vydali aj hru Two Point Campus, v ktorej špitál nahrádza univerzita. A „výška“ je predsa len väčšia zábava, či už sa rozhodnete vyučovať mágiu, alebo špionáž.
Gears Tactics (2020) a Halo Wars 2 (2017)
Xbox si väčšina hráčov spája hlavne s dvoma ohromnými franšízami - s Halo a Gears of War. „Ale to sú predsa strieľačky!“ počujeme vás namietať. Sú! Ale obe série majú možno trošku prekvapivo aj svoje prírastky v žánri stratégií. Nevedeli sme, ktorú z nich do nášho rebríčka zahrnúť a tak nakoniec spomíname radšej hry obe, ako Gears Tactics – brutálnu taktickú ťahovku nie nepodobnú sériu XCOM, tak aj Halo Wars 2 – klasickú sci-fi RTS.
Najlepšia stratégia na Nintendo Switch
Mario + Rabbids Sparks of Hope (2022)
Keď Ubisoft v roku 2017 predstavil v spolupráci s Nintendom svoju novú taktickú akčnú adventúru Mario + Rabbids Kingdom Battle, mnohí z nás si od údivu len ťukali na čelo. Mario a Rabbids v jednej hre? A ešte k tomu v taktickej ťahovej stratégii? Čo sa to deje? O to viac sme ale po vydaní hry boli prekvapení jej nápaditosťou a vôbec aj tým, že celý ten na papieri celkom bláznivý koncept vlastne funguje!
Mario + Rabbids Sparks of Hope je v poradí už druhým dielom tejto série a plynule nadväzuje na estetiku a herné mechanizmy predstavené v prvom diele. Hra je ale samozrejme zase o niečo väčšia, voľnejšia a otvorenejšia a rovnako ako jednotka prekypuje nádherne spracovaným prostredím plným hádaniek. Áno, stojíme si za tým, že séria Mario + Rabbids je v prvom rade taktickou stratégiou. Ale pripravte sa na to, že popri súbojoch strávite veľkú časť herného času aj preskúmavaním svojho okolia a rozlúskavaním jednoduchých hádaniek. To všetko „na pozadí“ záchodového, ale zároveň aj celkom roztomilého humoru, ktorý do hry prináša Rabbids – králiky známi zo série Rayman.
Valkyria Chronicles 4 (2018)
Valkyria Chronicles 4 je vojnová hra, ktorá má svojím poňatím rovnako blízko ako k ťahovým stratégiám, tak aj k tým realtimovým. Z každého žánru si berie niečo a navyše to ešte mixuje s dramatickým príbehom a so systémom vylepšovania postáv, ktoré by ste očakávali skôr od japonského RPG ako od stratégie.
Viac-menej v každej misii vás hra postaví proti výraznej nepriateľskej prevahe a na vás potom padne úloha sa s ňou pomocou svojej múdrej hlavičky a všelijakých taktík a stratégií nejako pobiť. A to pokiaľ možno najefektívnejšie - s čo najnižším počtom ťahov. Budete nútení premýšľať mnoho krokov dopredu a ak vám unikne napríklad aj jeden možný súperov protiťah, hra vám to dá nepríjemne najavo.
Drobná poznámka na záver: nenechajte sa odradiť štvorkou v názve hry. Dejovo vám vôbec nič neutieklo. V hre sa objavujú úplne nové postavy a jej príbeh sa odohráva v rovnakom čase ako prvý diel, len na všetko pozeráte z iného pohľadu.
The Banner Saga Trilogy (2018)
The Banner Saga Trilogy je trojdielnou sériou epických ťahových stratégií s prvkami RPG. Príbeh stavajúci na severskej mytológii a nádherné ručne kreslené vizuály dodávajú týmto hrám na úplne unikátnej atmosfére a tituly v ničom nezaostávajú ani z hernej stránky. Prítomné ťahové súboje sú ľahko uchopiteľné, ale zároveň aj náročné a v prípade víťazstva aj naplňujúce.
Bitky sú ale len jednou z mnohých súčiastok tvoriacich The Banner Saga. Veľa času strávite so svojou karavánou na drsných cestách naprieč horskými pláňami napríklad aj tým, že budete robiť ťažké rozhodnutia s hmlistými následkami. Nebudete riešiť, či byť „dobrí“, alebo „zlí“. Situácie, do ktorých vás hry vhodia budú oveľa prirodzenejšie – ľudskejšie. Budete musieť napríklad rozriešiť, či sa spojiť s tlupou zlodejov a posilniť svoju skupinu a zároveň tým aj riskovať svoj majetok. Vikingský život hold nie je žiadna rozprávka, a to napriek tomu, že tak hry zo série The Banner Saga tak trochu vyzerajú.
Najlepšie budovateľské stratégie („tycoony“)
Tropico 6 (2019)
Postaviť si mesto alebo nemocnicu a potom sa o ne pekne starať je bez všetkého udatný cieľ. Čo keby ste ale mierili ešte o kúsok vyššie? Budovateľská, manažérska a politická simulácia Tropico 6 vám dá okúsiť skutočnú moc – budete totiž viesť svoj vlastný karibský štátik ako jeho El Presidente. A to či sa necháte zviesť na vlne slobody a demokracie, alebo si naopak poistíte svoju doživotnú vládu tvrdou diktatúrou, to už bude len na vás.
Okrem politických rozhodnutí vám ale dá zďaleka najviac zabrať ekonomika. Aj v prístupe k nej pritom budete mať na výber z mnohých rôznych ciest. Budete môcť napríklad celé svoje súostrovie premeniť na jednu masívnu plantáž, ale čo si budeme hovoriť – z tej vám na tajnom účte veľa peňazí nepristane. Oveľa viac sa oplatí staviť napríklad na turizmus, alebo na ťažbu a ťažký priemysel. Lenže s kým budete obchodovať? Budete balansovať na hrane západu a východu, alebo sa kompletne prikloníte na jednu stranu a budete riskovať nevraživosť tej druhej? Dilemy, dilemy, to je politika v celej svojej kráse.
Planet Zoo (2019) a Planet Coaster (2016)
Mnohí z nás v sebe dlhé roky držia milé spomienky na stratégie Zoo Tycoon a Rollercoaster Tycoon. Prečo na nich ale len spomínať, keď si ich môžete zahrať? Teda nie konkrétne ich, pretože kto vie, či by sa vám takto staré hry vôbec podarilo spustiť, ale ich duchovný nástupca s parádnou detailnou 3D grafikou a s takými možnosťami, že nebudete vedieť čo skôr. Tými nástupcami sú budovateľské stratégie od štúdia Frontier Developments s názvami Planet Zoo a Planet Coaster.
V tej prvej sa vrhnete na stavbu a riadenie svojej vlastnej zoologickej záhrady. Okrem šťastia návštevníkov sa budete starať v prvom rade o svoje zvieratá. Budete im zriaďovať masívne výbehy a budete sa starať o to, aby sa tlupy návštevníkov nechodili pozerať na faunu v depresii, ale na šťastné živočíchy, ktorým nič nechýba. A v Planet Coaster na vás bude čakať minimálne rovnako ambiciózna vízia – stavba zábavného parku. Vyšperkované výbehy plné tvorov tu ale vystriedajú kľukatiace sa horské dráhy a kolotoče.
Pokiaľ by sme mali tieto hry k niečomu prirovnať, bolo by to LEGO. V oboch tituloch totiž budete mať k dispozícii stovky menších a väčších „kociek“, a to ako ich na seba poskladáte a čo všetko z nich vykúzlite, limituje len miera vašej predstavivosti.
A len tak mimochodom, Frontier Developments stojí aj za stratégiou Jurassic World Evolution 2, takže aj fanúšikovia dinosaurov si prídu na svoje.
Game Dev Tycoon (2012)
Napadlo by vás niekedy, že si budete môcť zahrať hru o vývoji hier? Takto na papieri to asi znie trochu hlúpo, ale Game Dev Tycoon je prekvapivo zábavnou roztomilou malou hrou. Hrou herne vcelku jednoduchou a krátkou, ale pre herných veteránov tiež silne nostalgickou a chytľavou.
Začnete v garáži svojich rodičov ako osamotený autor snívajúci o komerčnom a kritickom úspechu svojej prvej textovej adventúry a keď vám všetko vyjde, skončíte ako majiteľ masívneho herného štúdia zamestnávajúceho niekoľko zamestnancov a produkujúceho jeden hit za druhým. Aspoň za predpokladu, že ste v začiatkoch stavili skôr na vývoj pre konzoly od „Ninvento“ a nie pre „Vena“. Potom dosť možno skončíte v ťažkých dlhoch vyhlásením insolvencie.
Najlepšie ťahové stratégie
Total War alebo prototyp vojenskej a vojnovej stratégie
Pátrate po tých najepickejších, najobsiahlejších a najbrutálnejších bitkách vo virtuálnom prostredí? Sérii Total War sa zatiaľ na tomto „fronte“ vždy darilo splniť svoje sľuby a počas svojej viac ako 20-ročnej histórie nám hry od štúdia Creative Assembly naservírovali potýčky snáď zo všetkých historických periód a zo všetkých kútov tohto sveta (a nielen jeho).
Pokiaľ vás snáď séria Total War doteraz míňala, jedná sa o komplexné ťahové stratégie s prvkami RTS. Ťahy vykonávate na veľkej mape celého územia, zatiaľ čo bitky sa odohrávajú v reálnom čase. V každom diele vstúpite do topánok jedného z veľkých vodcov a vrhnete sa na expanziu hraníc územia svojho kráľovstva.
Ktorú hrou začať? My by sme vám odporučili aktuálne najnovší prídavok – Total War: Warhammer III. Ten si totiž herne berie z predchádzajúcich dielov len to najlepšie a obohacuje to o dych vyrážajúce vizuály a o fantastické pestré lokácie. Fantasy vám tak úplne nelahodia a radšej by ste sa vrhli na obsadzovanie skutočných území? V Total War: Three Kingdoms dostanete šancu zjednotiť celú Čínu a v Total War Saga: Troy sa zase ocitnete v dobe bronzovej uprostred konfliktu medzi Trójanmi a Grékmi. Vo výsledku ale nespravíte hlúposť so žiadnou hrou z celej série.
Sid Meier's Civilization VI (2016)
Civilizácia je nielen jednou z najlepších strategických hier, ale aj jednou z najlepších a najdlhšie prežívajúcich hier vôbec. Prvý diel Sid Meier's Civilization vyšiel v roku 1991 a odvtedy sa hry tejto série nijako zásadne nezmenili. Samozrejme vymenili svoj pixelartový háv za podarenú 3D grafiku a sem tam došlo aj k úprave niekoľkých herných mechaník, ale srdce a duša týchto hier zostali rovnaké. Rovnako ako ich cieľ, ktorým nie je nič menšie ako svetová dominancia!
Civilizácia je hráčmi považovaná za príkladného predstaviteľa žánru 4X, a to podľa svojich štyroch možných ciest k „víťazstvu“, ktorými sú eXplore, eXpand, eXploit, a eXterminate – v slovenčine prieskum, expanzia, vykorisťovanie a nakoniec ničenie. Postavíte sa totiž na čelo svojej „civilizácie“, svojho národa, a budete ho viesť od praveku až do budúcnosti, a to takou cestou, ktorú si zvolíte za svoju.
Into the Breach (2018)
V ťahovej stratégii Into the Breach napadli našu planétu monštrá z vesmíru a našou jedinou šancou na prežitie je postaviť sa im pomocou ohromných mechanických robotov z budúcnosti. Príbehom si vás táto hra možno nezíska a úprimne ani jej grafická stránka vás svojim roztomilým štýlom plným kociek zvlášť neohromí. Vy ale viete, že by sme ju tu nespomínali len tak. Určite je niečím špeciálna.
A máte pravdu, je! Ústredným ťahákom Into the Breach sú jej úplne strhujúce a geniálne taktické súboje s vysokou dávkou návykovosti. Prirovnanie k šachu sa môže zdať pri takto malej nezávislej hre prehnané, ale aj prítomné bojiská o 64 poliach nám ich jednoducho v mnohom pripomínajú. A navyše tu nejde len o to poraziť svojho súpera, ale aj minimalizovať škody, ktoré by mohol na bojisku napáchať. Na rozdiel od šachu tu totiž bojujete o budúcnosť ľudstva. Stávky sú vysoké a ak máte radi výzvu, mnoho lepších hier ako je Into the Breach tu nenájdete.
Najlepšie realtimové stratégie (RTS)
StarCraft a WarCraft: Ultimátne sci-fi a fantasy stratégie
Keď sa nad tým tak zamyslíme, žáner RTS má skutočne len niekoľko málo absolútnych klasík. Jednu z nich – Age of Empires – sme vám pripomenuli vyššie a do ďalších sa pustíme teraz. Rozhodli sme sa vynechať sériu Command & Conquer (hoci tá si tu aspoň túto miniatúrnu zmienku tiež zaslúži) a na jej miesto sme namiesto toho posadili sériu sci-fi stratégií StarCraft a sériu fantasy stratégií WarCraft. S ohľadom na bezhraničnú obľubu štúdia Blizzard Entertainment by sme tu k nim snáď ani nemuseli nič ďalšie uvádzať, pretože ste s nimi všetci iste oboznámení, ale pre úplnosť vám ich tu predsa len v krátkosti predstavíme.
Sú to hry, ktoré v 90. rokoch minulého storočia predstavili hráčom dve nové fiktívne univerzá plné zaujímavých postáv a napínavých príbehov. A v nich sa ďalej odohrávali nielen ich pokračovania, ale aj súvisiace hry z iných žánrov – kto kedy nepočul napríklad o World of Warcraft.
StarCraft a WarCraft si ale nezískali svoje oddané hráčske komunity len svojimi unikátnymi svetmi ale aj svojou vybrúsenou hrateľnosťou. StarCraft sa nestal kórejským národným športom pre nič za nič a rovnako tak WarCraft III: Reign of Chaos sa nestal najrýchlejšie predávajúcou hrou svojej doby len tak. Obe tieto série sú jednoducho jedným slovom legendárne a kedykoľvek nás chytí chuť zahrať si nejakú RTS, StarCraft aj WarCraft sú istotou, ku ktorej sa s radosťou rok čo rok vraciame.
Company of Heroes 3 (2023)
Company of Heroes 3 je tretím dielom priekopníckej série akčných RTS od štúdia Relic Entertainment. Namiesto ohromných armád sa hry sústredia na vedenie malých flexibilných jednotiek vojakov počas druhej svetovej vojny. A konkrétne tento posledný tretí diel sa zaoberá oslobodením Talianska a šarvátkami v severnej Afrike. Bola by ale určite škoda, keby ste vynechali diely predchádzajúce – každý z nich sa totiž venuje iným častiam vojny. V Company of Heroes 2 budete preskúmavať zamrznutý východný front a v prvom Company of Heroes sa zúčastníte kampane v Normandii a v ďalších častiach Francúzska.
Tretí diel sa ale predsa len v niečom od svojich predchodcov líši, a to predstavením veľkej strategickej mapy, ktorá v mnohom pripomína napríklad ťahovú časť stratégií Total War. Najsilnejšou stránkou hry ale naďalej zostávajú jednotlivé intenzívne prestrelky plné explózií a svižne improvizovaných taktík; tentoraz navyše obohatené o zničiteľné prostredie.
Totally Accurate Battle Simulator (2021)
Boj o posledné miesto v našom rebríčku najlepších strategických hier bol urputný a obsadiť ho mohlo hneď niekoľko rôznych titulov. Radi by sme napríklad zahrnuli vydarené pokračovanie vyššie spomínanej legendy Age of Empires 4, alebo Iron Harvest so svojím nevšedným prostredím alternatívnej histórie, ale nakoniec sme predsa len došli k tomu, že by stálo za to vám predstaviť niečo iné. Niečo úplne iné. Niečo, čo stratégiou síce je, ale rovnakou mierou je to tiež len hra pre hráčov každého veku a každého „skillu“. Rozhodli sme sa vám predstaviť Totally Accurate Battle Simulator.
Strategická časť tejto hry nespočíva vo vedení jednotiek a v zložitej surovinovej ekonomike. Kdeže. Stačí, aby ste si vybrali tie správne jednotky a rozumne ich rozostavali na bojovom poli. O zvyšok sa postará simulácia a to väčšinou vedie k vtipnému a nečakanému pohľadu. Neviete, čo si zahrať so svojim mladším súrodencom, alebo napríklad so svojimi starými rodičmi, ktorí v živote o hru ani nezavadili? Skúste Totally Accurate Battle Simulator.